-
Image result for ‫ph آبمعدنی دماوند‬‎
برای خیلی از ما ها پیش اومده باشه که وقتی وارد یه مغازه می شیم تا آب معدنی بخریم بین چند تا برند معروف گیر کنیم و ندونیم کدوم یکی رو بخریم، خصوصا وقتی بحث سلامتی آدم ها در میون باشه و این موضوع وقتی بیش تر اهمیت پیدا می کنه که بدونیم این ماده بیش از 2/3 وزن بدن ما رو تشکیل میده و انتخاب یک آب معدنی مناسب میتونه تا حد زیادی در سلامتی ما تاثیر به سزایی داشته باشه.

نتیجه گیری کلی:

با توجه به مقایسه صورت گرفته شرکت آب معدنی دماوند بهترین شرکت و در ادامه شرکت پلور در جایگاه دوم و نستله نیز در جایگاه آخر این رتبه بندی قرار گرفتند.

می خواهید بدونید چرا ؟ به ادامه مطلب مراجعه کنید

خب نخست می پردازیم به مقایسه میزان مواد معدنی موجود در بین محصولات این سه شرکت آب معدنی:

 میزان کلسیم :

 پلور:32.06 میلی گرم به ازای هر لیتر

دماوند:52.33 میلی گرم به ازای هر لیتر

نستله:31.8 میلی گرم به ازای هر لیتر

میزان منیزیم:

پلور:7.61 میلی گرم به ازای هر لیتر

دماوند:12.46 میلی گرم به ازای هر لیتر

نستله:6.5 میلی گرم به ازای هر لیتر

میزان سدیم:

پلور:1 میلی گرم به ازای هر لیتر

دماوند:4.13 میلی گرم به ازای هر لیتر

نستله:1 میلی گرم به ازای هر لیتر

میزان پتاسیم:

پلور:0.1 میلی گرم به ازای هر لیتر

دماوند:0.53 میلی گرم به ازای هر لیتر

نستله:0.4 میلی گرم به ازای هر لیتر

میزان بی کربنات:

پلور:143.96 میلی گرم به ازای هر لیتر

دماوند:186.66میلی گرم به ازای هر لیتر

نستله:142.8 میلی گرم به ازای هر لیتر

میزان فلوئور:

پلور:0.07 میلی گرم به ازای هر لیتر

دماوند:0.13 میلی گرم به ازای هر لیتر

نستله:0.07 میلی گرم به ازای هر لیتر

میزان نیترات:

پلور:0.5 میلی گرم به ازای هر لیتر

دماوند:1.2 میلی گرم به ازای هر لیتر

نستله:2.33 میلی گرم به ازای هر لیتر

میزان سولفات:

پلور:3 میلی گرم به ازای هر لیتر

دماوند: 13.33میلی گرم به ازای هر لیتر

نستله:4 میلی گرم به ازای هر لیتر

میزان PH یا اسیدیته :

پلور:7.4

دماوند:7.2

نستله:7.2

نتیجه گیری::

بر اساس میزان کلسیم

·         این امر به خصوص در مورد افرادی دیابتیک و افرادی که دارای مشکلات استخوانی  اند و زنانی که  در سنین یائسگی قرار دارند،فاکتور مهمی برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان مطرح میشه و همچنین در افرادی که دارای فشار خون بالائی هستند، منجر به تنظیم فشار خون می شه ،کلسیم همچنین در متابولیسم آهن  و در انعقاد خون و انتقال پیام های عصبی نیز نقش کلیدی داره؛با این حساب شرکت آب معدنی دماوند تونسته با یک اختلاف نسبت زیاد نسبت به دو شرکت دیگه،در این رقابت پیروز بشه ؛ بعد از اون شرکت پلور با یک اختلاف جزئی نسبت به نستله قرار داره.

بر اساس میزان منیزیم

·         منیزیم ماده معدنیه که در تنظیم فشار خون بالا، پیشگیری از پوکی استخوان و رسوب کلسیم در کلیه و کیسه صفرا ، تنظیم ریتم قلب نقش موثری داره و میزان کافی اون  به خصوص در افراد دیابتیک از اهمیت بالایی برخورداره؛ همون طور که در آمار و ارقام پیداست ،شرکت آب معدنی دماوند با یک اختلاف زیاد نسبت به دو شرکت دیگه دارای بیش ترین میزان منیزیم در بدنه و پس از اون شرکت پلور و در پایان شرکت نستله قرار داره.

بر اساس میزان سدیم

·         سدیم ماده ای که وجود اون برای تحریکات عصبی، افزایش فشار خون و... مطرحه ولی در جوامع امروزی به علت استفاده زیاد از نمک در غذا ها و فست فود ها، کم تر بودن میزان سدیم در آب بهتر از بیش تر بودن اون توی آبه، با این فرضیه پس، شرکت پلور و نستله  در این زمینه تونستند تا از شرکت دماوند پیشی بگیرند.

بر اساس میزان پتاسیم:

·         پتاسیم ماده معدنی که مهم ترین نقش اون رو می تونیم در اعصاب و عضلات جست و جو کنیم به طوری که کمبود اون میتونه ضعف و خستگی عضلات رو به همراه داشته باشه ، علاوه بر این پتاسیم در کنترل فشار خون نقش مهم و تعیین کننده ای داره و کمبود پتاسیم در کنار میزان بالای سدیم میتونه منجر به افزایش زیاد فشار خون در بدن بشه به علاوه کمبود پتاسیم میتونه ایجاد یبوست کنه و بر اساس یافته های جدید وجود پتاسیم کافی در بدن خطر سکته مغزی رو کاهش میده و نکته جالب تر این که معمولا افراد با کمبود میزان پتاسیم در بدن مواجه هستند در ضمن منیزیم جهت حضور فعال پتاسیم ضروریه؛ با این اوصاف شرکت آب معدنی دماوند دارای بیش ترین میزان پتاسیم و در مرتبه بعدی شرکت نستله و در پایان رشرکت پلور قرار داره.

بر اساس میزان بی کربنات:

·         بی کربنات ماده ای که حضور اون منجر به کنترل اسیدیته خون میشه، یعنی یک بافر قلیایی که باعث میشه تا خون اسیدیته نشه این امر به خصوص در هنگام روزه داری دارای اهمیت زیادیه؛ پس با این وجود بیش ترین میزان بی کربنات رو با یک اختلاف تقریبا زیاد شرکت دماوند داره و پس از اون شرکت پلور و در پایان شرکت نستله قرار داره.

بر اساس میزان فلوئور:

·         فلوئور ماده معدنیه که اگه  میزان اون توی  آب به طور متوسط بین هفت دهم تا یک و نیم میلی گرم در لیتر باشه  حداقل 60 درصد کاهش پوسیدگی دندان خواهیم داشت و به علاوه باعث کاهش رسوب کلسیم در عروق خونی میشه؛ با توجه به این مطلب،متاسفانه از نظر میران فلوئور(فلوراید) آب های معدنی هر سه شرکت ضعیف عمل کرده اند که در این بین شرکت دماوند نسبت به دو رقیب خود عملکرد بهتری داشته است هر چند که هیچ یک قابل قبول نیست.

بر اساس میزان نیترات:

·         نیترات ماده ای که عمده آن توسط آب و غذا وارد بدن می شه و در بدن تبدیل به نیتریت میشه،میزان بالی نیترات به خصوص در نوزادان زیر شش ماه حائز اهمیته که منجر به ایجاد مشکلات خونی و تغییر در هموگلوبین اون ها میشه؛بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی مقدار مجاز نیترات آب آشامیدنی 50 میلی گرم بر لیتر بر حسب نیتروژن  و حداکثر مقدار مجاز اون  برای کودکان حدود 15 میلی گرم بر لیتر اعلام شده؛ بر این اساس هر سه شرکت در میزان نیترات آبی خودشون در بازه خوبی قرار دارند ولی اگه بخوایم مقایسه ای در این زمینه داشته باشیم شرکت پلور دارای کم ترین میزان نیترات و شرکت نستله دارای بیش ترین میزان نیترات در خودش هست.

 

بر اساس میزان سولفات(گوگرد)

·         گوگرد به خصوص  برای داشتن پوستی شاداب و مو هایی براق و مبارزه موثر تر جهت مقابله با عفونت های میکروبی لازمه و به علاوه در ترشح صفرا توسط کبد نقش داره.خب بر این اساس شرکت دماوند دارای بیش ترین میزان گوگرد در آب و بعد از اون شرکت های نستله و پلور قرار دارند.


نتیجه گیری کلی:

با توجه به مقایسه صورت گرفته شرکت آب معدنی دماوند بهترین شرکت و در ادامه شرکت پلور در جایگاه دوم و نستله نیز در جایگاه آخر این رتبه بندی قرار گرفتند.
طبقه بندی: سوپر مارکت، كلاس های آموزشی :، تخفیفات شگفت انگیز،
برچسب ها: بهترین آب معدنی ایرانی کدومه؟، مشهد تخفیف، آب معدنی دماوند، شرکت پلور، نستله،

تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1396 | 08:33 ق.ظ | نویسنده : مشهد تخفیف | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


 • جوان مکانیک

 • آیه ۴۰ سوره نمل به خط ثلث. ترجمه آیه: این از فضل (بخشش و احسان) پروردگار من است.

  گوگل مپ

  کد اخبار

  قیمت هر دو بافت مردانه و زنانه با همدیگه : 69000 تومان  زوج های جوان همواره می خواهند تا هماهنگی و عشق خود را نمایان سازند. از جمله مد های جدید و به روز ارائه شده پوشاک با طرح یکسان برای زوج هاست که هماهنگی خاصی به زوج ها داده و زیبایی فوق العاده ای در نمایش یک دلی میان آن ها دارد. ست بافت مردانه و زنانه Zigzag از جمله ست های جدیدی است که با طرحی بدیع و با کیفیتی بی نظیر عرضه شده است تا بهترین هدیه برای زوج های جوان و عاشق باشد. این محصول به صورت فری سایز عرضه شده است و برای افرادی که دارای سایز لارج و ایکس لارج دارند مناسب است.

  مشهد تخفیف بزینس 09216760437
  تماس با ما
 • سایت پربازدید مشهد تخفیف با بیش از دومیلیون بازدید کننده
  • کل بازدید :
   بازدید امروز :
   بازدید دیروز :
   بازدید این ماه :
   بازدید ماه قبل :
   تعداد نویسندگان :
   تعداد کل پست ها :
   آخرین بازدید :
   آخرین بروز رسانی :


  خدمات فروشگاهی مشهد تخفیف


  اینجا کلیک کنید
  جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید


  قیمت : 18000 تومان  مرغ آمین در فولکلور و فرهنگ مردم ایران، نام فرشته‌ای‌ ست که مدام در پرواز است و دائماً «آمین» می‌گوید. معروف است که اگر کسی نیازی داشته باشد و آن را بیان بکند و همان دم مرغ آمین نیز از فراز سر او بگذرد، نیاز و دعاهای او برآورده می‌شود. در اعتقاد عامه فرشته ای است که در هوا پرواز کند و همیشه آمین گوید و هر دعایی که به آمینش رسد مستجاب شود.
  در عقاید عامه، این است که گاهی در حین دعا و یا نفرین مرغی به نام مرغ آمین در پرواز باشد و سبب برآمدن و مستجاب شدن آن نفرین یا آفرین گردد.  البته آمین نام ستاره‌ای نیز هست که به هنگام طلوع آن، دعا مستجاب می‌شود.
  در ادبیات فارسی نیز، مرغ آمین با ویژگی‌های پیش‌گفته مورد توجه قرار گرفته‌است. از جمله معروفترین نمونه‌های ادبی که در آن به مرغ آمین اشاره شده‌است، شعر مشهور شاعر ایرانی، نیمایوشیج می‌باشد که به همین نام معروف است. هرچند که «مرغ آمین» در روایت نیما هیأت مرغی به خود گرفته و از عالم فرشتگان به دنیای مرغان و سپس به جهان نمادهای نیما وارد شده‌است.


  قیمت : 18000 تومان

  معرفی محصول:
  سریال شهرزاد این روزها حسابی در شبکه نمایش خانگی و به عبارتی در شبکه نمایش اینترنتی هم حسابی غوغا کرده. در این سریال بازیگر نقش شهرزاد که ترانه علیدوستی می باشد یک گردنبند هدیه می گیرد که به گردنبند مرغ آمین هم معروف است، به همین دلیل درخواست و تقاضای بینندگان این سریال باعث شد که تولید و فروش گردنبند مرغ آمین آغاز گردد. گردنبند مرغ آمین سریال شهرزاد با جنس استیل، ساخته شده با هنر دست ایرانی می باشد. پلاک و زنجیر این گردنبند استیل می باشد که مرغش آب کاری شده است، البته در ساخت زنجیر این گردنبد از فیروزه هم استفاده شده است که زیبایی محصول را دوچندان کرده است.

  ویژگی های گردنبند مرغ آمین:
  - برگرفته شده از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد
  - با جنس استیل عالی
  - طراحی بی نظیر
  - گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت
  - جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید
  - نمادی از عشق و محبت
  - مناسب با هر سلیقه ای
  - ابعاد پلاک: 2.4*3.5
  - ارتفاع گردنبند: 30 سانتیمتر  روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
  قیمت : 18000 تومان
  ست کیف و کفش گیسو

  کیف بسیار جادار و سبک به همراه کفش راحت و زیبا

  کفش در سایز های 37 تا 40 (با قابلیت انتخاب سایز)

  کیف کج به همراه بند رو دوشی قابل تنظیم

  طرح بسیار شیک و مدرن  قیمت : 49000 تومان  اگر به دنبال ست کیف و کفش زیبا، سبک و راحتی هستید که مناسب فصل بوده و توجه همگان را به خود جلب کند این ست مناسب ترین انتخاب خواهد بود. این ست کیف و کفش با جنس مخمل و طرح فوق العاده مدرن و شیک عرضه شده است و کفش آن در سایز های 37 الی 40 می باشد که شما هنگام تکمیل فرم سفارش می توانید سایز مورد نظر را انتخاب کنید.
  Image result for ‫کت و شلوار‬‎

  پوشاک ایران پوش
  با افتخار در خدمت شماست.
  اجناس عیدانه رسید
  آدرس : بلوار پیروزی حدفاصل هنرستان و هفت تیر
  کد شما : 1616
  مشهد تخفیف &
  ایران پوش
  09151562845

  نیم ست تیتانیوم حریم سلطان یکی از جدیدترین مدل های نیم ست می باشد که توسط کشور ترکیه تولید و عرضه شده است. این نیم ست زیبا طرح نقره با ظاهر شیک از جنس تیتانیوم بوده و همچنین از چهار قطعه سنگ آرتمیس کهربا (رنگ سبز) در آن استفاده شده است. جلوه زیبا، ظرافت بی نظیر و شباهت کامل با نمونه اصلی از ویژگی های مهم این محصول می باشد. این نیم ست با بسته بندی شکیل و اورجینال شامل یک جفت گوشواره، انگشتر، زنجیر و گردن آویز برای اولین بار در ایران توسط فروشگاه میهن استور عرضه می شود.
  این نیم ست  از جنس کروم (تیتانیوم) بوده که به هیچ وجه اکسیده نشده و رنگ آن ثابت خواهد ماند و همچنین زنجیر آن مدل کیبل است و از بهترین کیفیت برخوردار می باشد.


  قیمت : 38000 تومان

  تقدیم به خانم های مشكل پسند

  http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/69/206184/998887.jpg


  آبمیوه سیب سرخ

  بلوار سجاد روبروی مسجد سجاد

  آبمیوه مخصوص بیماران دیابتی

  با آبمیوه بیماریها را ضربه فنی کنید.

  رزرو 09216760437

  http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/69/206184/1896444.JPG

  هر روز خوش پوش تر از دیروز

  پوشاک ایران پوش مشهد
  با افتخار در خدمت شماست.
  اجناس عیدانه رسید
  آدرس : بلوار پیروزی
  حدفاصل هنرستان و هفت تیر
  کد شما : 1616
  مشهد تخفیف &
  ایران پوش
  09151562845